Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

2023 6284 Sayılı Kanun Dilekçe Örneği

HukukForum®

YÖNETİM
Yönetici
Admin
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Şehriniz..? NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

“TEDBİR NAFAKASI TALEPLİDİR”


(Eğer tedbir nafakası talebiniz varsa)

TEDBİR TALEP EDEN : (Kendi ad, soyad, kimlik numaranızı yazınız)

ADRES : (Adresinizi yazınız, adresinizi vermek istemiyorsanız ŞÖNİM yazınız)

ALEYHİNE TEDBİR İSTENEN: (aleyhine tedbir istenecek kişinin ad, soyad bilgilerini, varsaT.C. Kimlik Numarasını yazınız)

ADRES : (aleyhine tedbir istenecek kişinin varsa adresini yazınız)

KONU :
Davalının tarafıma uygulamış olduğu şiddet nedeni ile davalı aleyhine 6284 SAYILI AİLENİN KORUNMASI VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ HAKKINDA KANUN uyarınca ilgili tedbirlere karar verilmesi talebimdir.

AÇIKLAMALAR :

Bu kısımda aleyhine tedbir istenecek kişi ya da kişiler ile aranızdaki ilişki ya da tanışıklık durumu hakkında bilgiler vererek başlayabilirsiniz. Devamında davalı tarafından hangi eylemlerin, ne kadar süredir uygulandığını detaylı ve somut şekilde açıklamanız gerekmektedir. Bu noktada önemli olan iddiaların açık ve net şekilde tüm detaylarıyla mahkemeye açıklanması gerektiğidir. Örnek olarak size hakaret eden kocanızla alakalı yapacağınız talepte doğrudan hangi ifadeleri kullanarak hakaret ettiğini açıkça yazmanız gerekmektedir. Ayrıca davalının kişisel özelliklerine, alkol madde bağımlılığı vs. olup olmadığına ilişkin bilgileri de ekleyebilirsiniz. Her ne kadar kanun kapsamında bütün tedbirler için şart olmasa da şiddete maruz kaldığınızı gösteren delillerden (belge, resim, video vs.) bu kısımda bahsedebilirsiniz.

SONUÇ VE TALEP : Yukarıdaki açıklanan nedenlerden dolayı ; (Aşağıda yer alan örneklerden uygun olan bir ya da birkaçını ya da bunlara benzer diğer taleplerinizi aşağıya yazabilirsiniz)

  • Müşterek olarak yaşadığımız, ….. adresinde yer alan evden ve bulunduğum diğer iş, okul vb. yerlerden DERHAL UZAKLAŞTIRILMASINA,
  • Müşterek çocukla kişisel ilişkinin kaldırılmasına,
  • İşyerinin değiştirilmesine(Kamu için),
  • Davalının silahının müsadere edilmesine,
  • Davalının aynı zamanda evin ekonomik geçimini sağlatan kişi olması nedeniyle TEBDİR NAFAKASINA HÜKMEDİLMESİNE,
  • Ayrıca sayın mahkemeniz tarafından gerekli görülen diğer tüm tedbirlerin alınmasına karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim.
(Ad, Soyad, İmza, Tarih)
https://hukuk-ag.com/tutukluluga-itiraz-dilekce-ornegi/
 

Konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

  • Üst Alt