Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Adli Sicil Kaydının Silinmesi Dilekçe Örneği

HukukForum®

YÖNETİM
Yönetici
Admin
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Uygulamada sıkça karşılaşılan ve hızlı şekilde sonuç alınması elzem olan iş ve sosyal hayat için önemli Adli Sicil Kaydının Silinmesi Dilekçe Örneği metnimizi sizler için hazırladık.ADALET BAKANLIĞI

ADLİ SİCİL İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NETALEPTE BULUNAN :
(Ad, Soyad, T.C.N ., Adres)

TALEBE KONU CEZA : …… Ceza Mahkemesi…./…. E. ve ……/…… K. Numaralı ve ../../.. tarihli kararı ile almış olduğum cezanın silinmesi talebidir.

KONU : Adli Sicil kaydımda görünen sabıka kayıtlarının ilgili yasal sürenin dolmuş olması sebebiyle silinmesi talebimden ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

Adli sicil kaydında görünen tüm cezalar infaz edilmiş olup, gerekli yasal süreler geçmiş durumdadır (İlgili Belgeler Ekte mevcuttur.). Sorgulama yapıldığında Adli Sicil Kaydımda söz konusu cezalar halen görünmektedir. Bu husus yaptığım iş başvurularında ve diğer işlemlerde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. İş ve sosyal hayatımı olumsuz etkilemektedir. İlgili yasal süreler de dolmuş olduğundan adli sicil kaydımda görünen ibarelerin silinmesi gerekmektedir. Açıklamış olduğum nedenlerle işbu başvuru ile adli sicil kaydımın silinmesini talep etme zorunluluğum doğmuştur. Talebim doğrultusunda gerekli işlemin yapılmasını talep ederim.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklamış olduğum nedenlerle, Adli Sicil Kaydımda yer alan tüm kayıtların ivedilikle silinmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.(Tarih)

TALEPTE BULUNAN

(Ad, Soyad, İmza)
 

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt