Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Baba Adına Borç Çıktığında Kim Sorumludur?

Yasemin G

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşımın durumu şu şekildedir: Babasının vefat ettiği ve emekli sandığından babasına borç çıkarıldığı ancak hayatta olmadığı için 6 mirasçısının ödeme sorumluluğu olduğu belirtilmiştir. Ancak, tüm kardeşlerin sabit maaşı olmadığı ve ödeme güçlerinin bulunmadığı (2 kardeşin ise sadece evi olduğu, bu evlerin beylerinin üzerine kayıtlı olduğu belirtilmiştir), dolayısıyla ödemeye yanaşmadıkları ifade edilmiştir. Arkadaşım şu anda, memur olması nedeniyle, tüm borcun kendisinden mi tahsil edileceğini sormaktadır. Ayrıca, bu tür durumlarda kız evlatların soyadı değişikliğinden dolayı tespit yapılıp yapılmadığı ve onların ödeme zorunluluğu olup olmadığı konusunda bilgi talep etmektedir. Teşekkür ederim.
 

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt