Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Ev sahibim kira yatırdığım banka hesabını kapatmış?

Cemile H.

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İyi günler, ev sahibimiz, sözleşmede belirtilen IBAN banka hesabını kapattı ve mesajlarımıza cevap vermiyor. Bu durum nedeniyle kira ödemesini gerçekleştiremedik. Bu tür durumlarla karşılaşan kişilerin yasal hakları konusunda araştırma yaptık. Böyle basit bir durum için dava açmak gerekliliği ortaya çıkabilir mi? Alternatif olarak, noter yoluyla bir ihtarname çekip resmi olarak yeni bir hesap numarası talebinde bulunmak uygun bir adım olabilir mi?

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
 
Mahkemeden tevdi yeri (ödeme yapılmasını istediği banka hesabı vb.) konusunda karar vermesini isteyebileceğiniz kanaatindeyim.
 
Fatih bey cevabınız için teşekkür ederim. mahkeme olayı olmadı ama. benim açmammı gerekiyor?
Tevdi yeri belirlenmesinin sizin istemeniz gerekir. Avukatınızdan yardım alarak bir dilekçe hazırlayıp, değişik iş olarak bu dilekçeyi mahkemeye vermeniz gerekmekte olduğunu düşünüyorum.
 

HukukForum.NET - UYARI!

Hukuk sitesi çoğu alanı kamuya açık ve okunabilir özelliktedir. Bu nedenle mevzuat (Kanun, Yönetmelik, Tüzük,Yargıtay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları, Danıştay içtihatları vb örnek davalar ve mahmeke kararları) ile hukuk forum bölümün büyük kısmı ücretsiz ve herkes tarafından okunabilir olarak tasarlanmıştır.

Gizlilik Politikası Forum Kuralları

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt