Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

İsrail Filistin Savaşı (Refah Saldırısı)

Av.FatihEmre

Kıdemli
Avukat
İsrail Filistin Savaşı Refah Saldırısı
7 Ekim sabah saat 6.35 itibariyle savaş başlamış oldu. İsrail, 7 Ekim 2023'ten bu yana 22 bin 835 Filistinliyi öldürdüğü Gazze Şeridindeki saldırılarına 2024'te de tüm yıl boyunca devam edeceğini duyurdu. Tabi bu rakamların gerçeği ne kadar yansıttığını bilemeyiz. Toplam can kaybı 22 bin 835 ten oldukça fazla olduğu kanaatindeyiz.

Filistin’in nüfusunun 4,9 milyon olduğu kaynaklarda geçmektedir. İsrail saldırılarından dolayı şuan da birçok Filistinli ülkesinden göç etmeye çalışmakta, göç edemeyenler ise maalesef ki can vermektedir. Gazze Şeridinden sayısını tam olarak bilmediğimiz kadar Filistinli, Refah a doğru hareket etmişlerdir. Ancak Refah’tan sonra tek sınır kapısı Mısırla Filistin arasındadır.

Türkiye Barolar Birliği dahil birçok avukat İsrail devletini Uluslar Arası Ceza Mahkemesine şikayet etmişlerdir. Akabinde Uluslar Arası Ceza Mahkemesi İsrail devlet başkanı hakkında tutuklama kararı vermiştir. İstanbul Barosu da edindiğimiz bir bilgiye göre tekrar Uluslar Arası Ceza Mahkemesine şikayet dilekçesi vermeye hazırlanmaktadır. Şikayet dilekçesini imzalamak isteyen meslektaşlar İstanbul Barosunun internet sitesinden dilekçe örneğini bulabilirler.

Savaşın sona ermesini, ülkemiz açısından fena sonuçlar doğurmamasını temenni ederiz.

Av. Fatih Emre CANSU
f.emrecansu@gmail.com
 
Son düzenleme:

HukukForum.NET - UYARI!

Hukuk sitesi çoğu alanı kamuya açık ve okunabilir özelliktedir. Bu nedenle mevzuat (Kanun, Yönetmelik, Tüzük,Yargıtay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları, Danıştay içtihatları vb örnek davalar ve mahmeke kararları) ile hukuk forum bölümün büyük kısmı ücretsiz ve herkes tarafından okunabilir olarak tasarlanmıştır.

Gizlilik Politikası Forum Kuralları

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt