Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Marka yayına itirazdan doğan haklar

Arca

Moderatör
Moderatör
.
Türk patent kurumunda yapmış olduğum marka başvuruma yayın süresinin 1 gün geçmesine rağmen (son gün pazar gününe denk geldiği için pazartesi günü yapılan itiraz geçerlimidir ? ) yayına itiraz edilmiştir. Marka ya başvuru amacım youtube kanalı açıp içerik üretmek hatta markamın tescillenmesini bekledim kanalı açmak için domain kayıtlarını vs her şeyi yaptırdım. Yayına itiraz edenin vekalet verdiği patent şirketine mail attım sizin için çok öenmli ise eğer masraflarımın bedelini ödemeniz koşulu ile markadan feragat edebilirim diye , gelen mail de marka sahibinin tüm hukuki yollara başvuracağını eğer uzlaşma istiyorsanız markadan feragat edin diye bir mail aldım ardından markama itiraz eden firmanın avukatı bir mail attı ve

'' isim hakkımız için marka başvurusu yaptığınız ve şirketimizin yaptığı itirazı geri çekmek için teklif beklediğiniz ve menfaat sağlamaya çalıştığınız ortadadır.

Yaptığınız başvurudan derhal feragat etmenizi aksi halde Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanunu kapsamında hakkınızda suç duyurusunda bulunulacağını ve maddi-manevi tazminat davası açacağımızı önemle ihtar ederim. ''

maili geldi halbuki ben herhangi bir itirazınızı geri çekmeniz için şu kadar para verin demedim itirazınızı geri çekin dahi demedim herhangi bir menfaat peşinde koşmadım iyi niyetle başvuruda yaptığım masrafımı verin markası bırakayım dedim. Hukuki olarak nasıl bir yol izlemeliyim şimdi den teşekkür ederim.
 

HukukForum.NET - UYARI!

Hukuk sitesi çoğu alanı kamuya açık ve okunabilir özelliktedir. Bu nedenle mevzuat (Kanun, Yönetmelik, Tüzük,Yargıtay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları, Danıştay içtihatları vb örnek davalar ve mahmeke kararları) ile hukuk forum bölümün büyük kısmı ücretsiz ve herkes tarafından okunabilir olarak tasarlanmıştır.

Gizlilik Politikası Forum Kuralları

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt