Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Miras Davalarında Babaların Mirasçılara Karşı Sorumluluğu hakkında?

Adabanu

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Siteye yeni üye oldum ingilterede yaşıyorum, şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.. Sizlerin fikirlerini almak istiyorum.
Türkiye'de babam iki arsasını dört çocuğuna ikişerli ikişerli pay etti, babamın isteği üzerine tapudan arsaları üzerlerine alındı. maddi değeri düşük olan arsanın sahipleri babama her iki arsayı dört paya bölmesi gerektiğini söylemesine rağmen babam ve diğer iki kardeşim pahalı arsayı diğer iki kardeşime vermek istememektedir. (arsanın birine 12 daire diğerine 4 daire yapılmaktadır) Bu durumda mal sahibi olan babamın iki kardeşimi kayırması durumu ve atılacak adımlar sonucunda ne tür sonuçlar çıkabilir. her bir arsa dörde bölünebilir mi? aradaki fiyat farkı diğer iki kardeş tarafından ödenebilir mi ? şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürlerimi sunuyorum..
 

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt