Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Ortakligin giderilmesi Davasinda Tarla icindeki Bina

Yakup

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Insallah soruma yanit verecek birileri cikar, klavye malesef farklli o nedenle noktolamalar biraz degisik ama yinede problemin anlasildigini saniyorum, sabriniza tesekkürler.
Belediye sinirlari icinde "Ahsap ev Agaclik ve tarla" sifatinda bir mülkün 20 ortagindan ikisi Annemiz ve teyzemizdi. Tapuda herkezin Hisse/pay-Paydasi ve hisselerine düsen M2 si belliydi ama Ahsap evin sadece anneme ve Teyzeme ait olduguna dair Sehr vardi. Simdi bu 20 ortagin tamami vefat etmis durumda . ilk intikali birileri 2014 yilinda yaptirmis ve 2021 de alinan bir Tapu kayit örneginde (aktif malikler icin Detasiz - SBI yok, ifadesi ile verilmis)intikali yapanlarda elbirligi nosu var - Birinci soru su, simdi mülkün tamami Elbirligi seklindemi..? Teyzemiz tapu islemi yapmadan hisselerini birine satmis. Simdi teyzemin cocuklari aliciya tapu vermek isterlerse, intikal yapildiginda onlaradada Elbirligimi olacak? Eger öyle ise Elbirligini sonlandirmak icin acilacak mahkemede bütün Veraset ilamlarimi istenecek ve bütün hissedarlara bildirimmi yapilacak? yoksa bilidirimsiz elbirligini sonuclandirmak mümkünmü? (su anki hissedar sayisi 150 kisiye dayanmis durumda). Diger yandan bir hissedar Izale-i Suyu davasi acmis ve satis talebi mevcut, zaten 150 kisinin yerinin bölünmesi neredeyse imkansiz. AMa TArlada bulunan ev, muhdesat bilgilerinde KONUT olarak yazili ve intikalden sonra 9 kisiye ait oluyor ve bu 9 kisinin tarladaki hisesi 4836m2/17700m2, ev yol kenarinda ve ev yeri haricindede tarlanin geriye kalan kismina bir cok sekilde gecisler mümkün. Bu evi geriye kalan bölümden ayirmak ve 9 kisiye ait tapu cikararak satisini engellemek mümkün olurmu? Zamaninizi ayirdiginiz icin simdiden cok cok tesekkür ederim..
 

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt