Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Site ve Forum Kuralları

HukukForum®

YÖNETİM
Yönetici
Admin
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Önemli Hatırlatma:

HukukForum.NET, hukuki danışma sistemi değildir. Amaç hukuki bilgi paylaşımıdır. Sorular ancak hukuki ve bilimsel bir değer ihtiva ediyorsa forumlarımızda tartışılabilir.

HUKUKFORUM.NET ÜYELİĞİ HAKKINDA:
HukukForum.NET'e üyelik ücretsiz olup, forumlar hukuki bilgi paylaşımı amacı gütmektedir. Üyeler, üyelik adları ve gönderdikleri iletilerden şahsen sorumlu olup, yazılarının kamuya açık hale geleceğini, internet arama motorlarında ve diğer internet kaynaklarında yayınlanabileceğini kabul ederler. Diğer taraftan üye tarafından üyelik iptali mümkün olmadığı gibi, siteye eklenen iletilerin silinmesi mümkün değildir. Üye olmayanlar siteye bilgi ekleyemeyecekler, ancak siteyi gezebileceklerdir.

Sitenin ücretsiz hukuki danışma sağlama gayesi bulunmamaktadır. Sitenin amacı genel hukuk bilgisi vermek olup, şahsi hukuki sorunlarınız için Avukatınıza danışmanızı öneririz. Forumlarda sorduğunuz sorular, yeterli hukuki veriye sahipse ve şahsi danışmanlık talebi olarak nitelendirilmediği sürece, diğer site üyeleri tarafından yanıtlanabilir. Site yönetiminin veya site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur. Forum hukuki bilgi paylaşımı esası üzerine kurulmuş olup, farklı amaç güdenlerin kayıtları silinecektir.

Forum Kuralları:
Forumumuza Hukuki ve Bilimsel yazılar yazılabilir. Forumumuzda kanun, ahlak ve adaba aykırı yazılar yazmak, müstehcen Resimler eklemek ya da Link vermek kesinlikle yasaktır. Aksini yapanların derhal erişim yetkileri alınacaktır.

Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcının kendisi mesuldür. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.

Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama Özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren Konular açılamaz.

Forumun resmi dili Türkçe'dir. İngilizce yazılacaksa İngilizce forum bölümü kullanılmalıdır.

Kısa Mesaj Yolu ile Hukuki soru sorulamaz. Yorum ve sorularınızı yazacağınız yer sadece Forumlardır.

Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

Türkçe imla kurallarına uymayan, küçük harfle başlayan konu başlıkları ve cümleler silinecektir.

Mesaj yazarken sadece büyük Harf kullanmak bağırmak ve saygısızlık anlamına geleceği için cümlenizin tamamını kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade eden, özetleyen şekilde seçmeniz gerekmektedir. Konu ile Alakalı olmayan Başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar göz önüne alınmayacaktır.

Foruma yazılacak konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz, aksi takdirde forumunuzun yönetim tarafından silinmesi söz konusu olacaktır.

Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle müstehcen ya da siyasi Resimler seçilmemeli ve kesinlikle bir Siyasi Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinecektir!

Foruma uzun süre girmeyip, herhangi bir Konuda Mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir buna itiraz hakkınız yoktur.

Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması Yönetici inisiyatifindedir.

Forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Boarda girişi yasaklanır. Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla email Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda aktif olan Üyeliği derhal silinir.

Site ve Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek Adminlerin veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Hiç bir forum hakkında (özellikle bu forum hakkında) veya kişi ve kurumları karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Aksine tutum izleyen Üyelerin üyelikleri hiç bir ihtarda bulunmaksızın derhal silinecektir!

Başka bir üye için ahlaka ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, ya da forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.

Forum Kurallarına uymayan Katılımcıların Forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtarda bulunulmaksızın da yapılabilir.
Forum Kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra geçerli hale gelir.

Siteye üye olan her üye, Üyelik Kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmediği yönünde bir Beyanat kabul edilemez.

Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar KM'ler dahil kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen site yöneticilerine bildiriniz. Ayrıca üye bu durumda süresiz BAN edilecektir. (Erişimi durdurulacaktır).

Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden site yönetimi sorumlu değildir. Unutmayınız ki foruma yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Üyeliğinizin iptali, üye isminizin değiştirilmesi, iletilerinizin silinmesi gibi talepleriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Bu sözleşme ile bizi (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen uygunsuz veya gayri yasal verilerin tarafımızdan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız. Site içinde mevzuata aykırı iletilerden sorumlu olmadığımız halde, uygunsuz görülen ileti ve bilgileri sileceğimiz gibi, üyeliğin askıya alınması yoluna gideceğimizi kabul etmektesiniz.
 
Son düzenleme:

FukukForum.NET

HukukForum.Net; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içerikleri kontrol etme ya da araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

İletişim Gizlilik politikası

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt