Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Benim eşim sürekli hatalar yapıyor!

Pluga D.

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Benim eşim sürekli hatalar yapıyor ve bu nedenle boşanmak istiyorum. 3,5 yıldır evliyiz ve 2,5 yaşında bir çocuğumuz var. Henüz dava açmadım. Dilekçeyi vermem veya vermemem beni suçlu duruma düşürür mü? Ayrıca, eşim çocuğu bana vermek istemiyor ve velayetin kendisinde kalmasını istiyor, hatta bu konuda tehditlerde bulunuyor. Eğer velayet bana verilse bile, yine de çocuğu bana vermeyeceğini söylüyor. Kanunlar bu konuda bana nasıl yardımcı olabilir? Eğer evi terk edersem ve çocuğu da alıp götürürsem, dava sonuçlanana kadar hukuki bir koruma sağlanabilir mi? Umarım bu durumun çözümü benim lehime olur çünkü çocuğumun refahı benim için önemli ve sosyo-ekonomik olarak da durumum daha elverişli.
 
Dava açacağınız mahkemeden koruma tedbiri de isteyebilirsiniz bunda bir engel yok. Boşanma davalarında "suçluluk" diye bir ifade olmaz. "Suçluluk" ceza davalarına özgüdür. Hangisi dava avantajlı diye soruyor iseniz genel olarak boşanma davalarında davacı ya da davalı olmaktan daha çok haklılık ve kusur önemlidir. Kendinize veya çocuğunuza yönelik hakaret tehdit ya da darp varsa suç duyurusunda da bulunun. Arzuhalcilere dilekçe yazdırmayınız. Çünkü dilekçede önemli hususları eksik yazdıklarında sonradan avukat tutsanız bile bazı problemler düzelmez, mağdur olursunuz.
 

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt