Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Dubleks konut aidat sorunsalı

cansu

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,4 katlı bir daire de en üst kat dubleks olmak üzere 6 yıldır yaşadığımız bir aidat sorunu var ve artık hukuksal olarak bunu çözmek istiyoruz.binada 5 tane çelik kapı var ,dubleks kısımda bir anne baba ,damatlari kızı ve iki torun yaşıyor ,ayrı girişleri var ama tapu tek, elektrik su sayaçları da tek.iki aile yaşadıkları ve iki ayrı giriş kullandıkları için çift aidat talep ettik kabul etmediler dava açacaklarını söylediler bunun üzerine belediyeden binanın imar planını aldım ,planda ikinci çelik kapı gözükmüyor ve üst katta sadece 15 metrekare bir oda gözüküyor baska odalar gözükmüyor,bu durumda hukuksal olarak dava açsak kazanır miyiz ?
 
Çift aidat talebinizin yerinde olmadığını düşünüyorum. Dublex daire olması onu 2 daire haline getirmeyeceği kanaatindeyim. (Thriplex daire olsaydı aynı mantıkla 3 aidat mı alınacaktı?)
Ancak, imar planına yansımamışsa kapı sorunu imar planının düzeltilmesi davası açılabileceği kanaatindeyim.
 

FukukForum.NET

HukukForum.Net; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içerikleri kontrol etme ya da araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

İletişim Gizlilik politikası

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt