Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Hakkımda Yapılan Şantaj’dan Dolayı Şikayeti

Kinyas01

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle değerli vaktinizi aldığım için özür dilerim.

Yakın tarihte telefonuma “şüpheli sıfatı ile ifadeniz alınmak üzere polis merkezine gelmeniz gerekmektedir.” yazan bir mesaj aldım.

Bir kaç gün sonra karakola gittiğimde memur bilgilendirme yaptı. Hakkımda bulunulan suç dilekçesini okudu.

2020 Mart ayında tanışıp 3-4 ay boyunca sanal ortamda flörtleştiğim kişi tarafından hakkımda suç duyurusunda bulunulmuş. 2021 Temmuz ya da Ağustos ayında.


Belirttiğim tarihten sonra hiç bir şekilde kendisiyle hiç bir şekilde iletişime geçmedik. Aradan geçen bir yıllık süre zarfında bu şikayeti yapmıştır.

Suçlama şu yönde bana yolladığı fotoğraflardan dolayı kendisine şantaj yaptığım 30.000TL yollamadığı takdirde bu fotoğrafları ailesine ve yakın çevresine göstermekle tehdit ettiğim yönünde.

Aramızda fotoğraflaşma oldu fakat bu fotoğraflaşmalar her hangi bir şekilde pornografik görüntüler değildi. Günlük, rutin, ev halinde olan fotoğraflaşmalardı.

İfademi alan memurdan rica edip şikayet dosyasına baktığımda yabancı hatlı bir numaradan WhatsApp üzerinden yazılmıştı. Bir görüntü falan yoktu sadece yazışmalar vardı bir kaç sayfalık.

Kişi ifadesinde telefonunun çalınmadığını ve hacklenmediğini ifade etmiş ve bunu yapanın benim olduğunu iddia etmiştir.

Siz değerli arkadaşlardan öğrenmek istediğim kendi adıma alabileceğim aksiyonların ve kendimi bu suçlamadan nasıl aklanacağımı öğrenmek için nasıl bir yol izlemem gerektiğini yönünde.

Karakolda ki memur telefonun incelenir dedi belirtiğim tarihten ve ya şikayetin oluştuğu tarihten sonra tam hatırlamıyorum fakat o dönem kullanmış olduğum telefonu model yükseltmek amacıyla değiştirdim.

İfademde kişiyi tanıdığımı 3-4 ay boyunca konuştuğumuzu ve akabinde iletişimi karşılıklı olarak kestiğimi, bir birimize sadece günlük rutin fotoğraflar yolladığımızı bu fotoğrafların açık ve ya para isteme ve ailene, çevrene yollamakla tehdit edilecek görüntüler olmadığını üzerime atılan bu suçu kabul etmediğimi ifade ettim.

Hal böyleyken nasıl bir yol izlemem gerekiyor. İkimizde farklı şehirlerdeyiz eğer dava orada açılacaksa savcı bunu ön görürse oradan bir avukatla mı anlaşmam gerekiyor ya da bulunduğum şehirde yeterli olur mu?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
 
Öncelikle soruşturma dosyanız ve numarasının ne olduğu bilgisini edinin. Tutacağınız avukatın hangi şehirde olduğunun bir önemi yok. Günümüzde avukatlık Türkiye'nin her yerine icra edilebiliyor. Tanıdıklardan ya da benzer olayı yaşayanlardan yardım almayı ya da istemeyi düşünmeyin. Tanıdık yardımı yeterli olsa idi, günümüzde avukatlık mesleği diye bir meslek var olmazdı. Olayınıza gelince soruşturma numaranızı ya da dosyanızı öğrenin. İddianamenin size tebliğ edilmesine müteakip profesyonel bir yardım alarak savunma dilekçenizi yazınız. Aradan 1 yıl geçmiş olmasına rağmen şikayetçi olunması hayatın normal akışına aykırı. İyi günler dileklerimle...
 

HukukForum.NET - UYARI!

Hukuk sitesi çoğu alanı kamuya açık ve okunabilir özelliktedir. Bu nedenle mevzuat (Kanun, Yönetmelik, Tüzük,Yargıtay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları, Danıştay içtihatları vb örnek davalar ve mahmeke kararları) ile hukuk forum bölümün büyük kısmı ücretsiz ve herkes tarafından okunabilir olarak tasarlanmıştır.

Gizlilik Politikası Forum Kuralları

Konuyu görüntüleyenler

  • Üst Alt